Darmowa dostawa od 50,00 zł

Śliniak fartuszek

( ilość produktów: 23 )

Każdy rodzic doskonale wie, że dziecko może się ubrudzić w trakcie jedzenia posiłku, a zwłaszcza, gdy próbuje już jeść samo. Wprowadzenie do diety malucha stałych pokarmów to wyraźna zmiana nie tylko w jego rozwoju, ale także w tym, jak rodzice muszą od tego momentu dbać o higienę dziecka. Nie tylko buzia, ale także ręce malucha całe umazane są tym, co wcześniej znajdowało się na talerzu. Najbardziej widocznym efektem są plamy na ubrankach, które często bardzo trudno doprać, zwłaszcza że niektóre zabrudzenia odbarwiają materiał na dobre. Ponadto brudne, wilgotne ubrania mogą podrażnić i odparzyć delikatną skórę dziecka. Żeby uniknąć przebierania naszej pociechy po każdym posiłku, warto zainwestować w dobrej jakości śliniaczek.

Śliniak fartuszek dla najmłodszych, śliniak fartuszek z rękawami

Śliniaki zwykle kojarzą się z kawałkiem materiału zawiązywanym pod brodą dziecka. Jednak to rozwiązanie w pewnym momencie przestaje wystarczać ? choć niewielka chustka chroniąca malca przed zamoczeniem się śliną, ulaniem czy rozlaniem mleka powinna wystarczyć, tak przy bardziej zróżnicowanym harmonogramie pożywienia ważne będzie lepsze zabezpieczenie. Obecnie na rynku dostępne są dużo bardziej rozbudowane akcesoria, które kompleksowo chronią ubranie malca. Mowa tu o śliniakach fartuszkach.

Kiedy dziecko zaczyna być karmione gotowymi posiłkami zmielonymi na papkę, część jedzenia zazwyczaj ląduje na brodzie lub na piersi. Jednak wraz z upływem czasu malec zaczyna podejmować próby samodzielnego jedzenia ? oczywiście używając do tego rąk, a wtedy żadna część garderoby nie jest już bezpieczna. Dlatego też zaprojektowano specjalne akcesoria, pozwalające utrzymać higienę podczas posiłków. Śliniaki fartuszki są znacznie dłuższe i szersze od zwykłych śliniaków, chronią więc nie tylko pierś malucha, ale też jego brzuszek i kolana. Śliniaki fartuszki z rękawami zapewniają natomiast pełną ochronę całego ubranka od pasa w górę. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w przyssawki w dolnej części, dzięki czemu można je przymocować do stolika i będą wówczas wyłapywać resztki jedzenia.

Dostępne w naszej ofercie akcesoria są wykonane z naturalnych, ekologicznych materiałów, miękkich i przyjemnych w dotyku. Charakteryzują się pełną wodoodpornością, więc skutecznie chronią ubranie malucha przed wilgocią. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości, ponieważ niektóre wystarczy przetrzeć mokrą szmatką, inne po prostu wyprać. Poszczególne modele różnią się rodzajem zapięcia ? wybierać można spośród śliniaków fartuszków zapinanych na rzep lub na zatrzask. Część wyposażona jest dodatkowo w praktyczną kieszonkę na okruszki, która pozwala ograniczyć rozsypywanie resztek jedzenia dookoła i na podłogę.

 

Nie tylko podczas jedzenia

Śliniaczki fartuszki to nie tylko zabezpieczenie na czas posiłku. Twoje dziecko ma zacięcie artystyczne? Te przydatne akcesoria pozwolą Ci osłonić dziecięce ubranie podczas rysowania, malowania, lepienia z plasteliny, wspólnego gotowania czy wszelkich innych zabaw, które wymagają użycia brudzących materiałów i przyborów. W tym przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzi się śliniak fartuszek z rękawami.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór produktów eko dla dzieci i niemowląt w bardzo atrakcyjnych cenach, w tym również praktycznych śliniaków fartuszków. Dostępne są zarówno modele z rękawkami, jak i bez nich. Wszystkie zostały wykonane z trwałych materiałów, które łatwo utrzymać w czystości, są naturalne i w pełni ekologiczne, a co za tym idzie ? bezpieczne dla skóry najmłodszych. Dlatego też cieszą się doskonałymi opiniami wśród zamawiających u nas rodziców.

pixel