Darmowa dostawa od 50,00 zł

Śliniaczek silikonowy

( ilość produktów: 10 )

Śliniak to podstawowe akcesorium, w które musi zaopatrzyć się każdy rodzic. To, jaki model wybrać, zależy od potrzeb i wieku pociechy – im maluch starszy, tym bardziej wielozadaniowy i wytrzymały musi być śliniak. Dawniej rolę tę pełnił po prostu kawałek tkaniny lub pielucha tetrowa, zawiązywana pod brodą dziecka. Dla niemowląt do dziś takie zabezpieczenie bywa wystarczające – ma jedynie chronić ubranie przed rozlanym pokarmem, śliną oraz ewentualnym ulewaniem. Jednak dla starszych dzieci, które jedzą już pokarmy stałe, a w dodatku podejmujących już samodzielne próby spożywania posiłków, taka ochrona jest zwykle niewystarczająca.

Śliniak silikonowy z kieszonką, Śliniaki silikonowe, Silikonowy śliniak

Dobrze dobrany śliniak chroni ubranie dziecka przed zabrudzeniem i przemoczeniem. Maluch, podejmując próby samodzielnego jedzenia lub podczas karmienia łyżeczką, wypluwa część pokarmu, a także chętnie chwyta w dłonie to, co widzi na talerzu. Przemoczone i brudne ubranie pełne okruchów i resztek może powodować nieprzyjemne podrażnienia i odparzenia, na które delikatna skóra najmłodszych jest bardzo podatna. Dlatego warto zadbać o to, by skutecznie zabezpieczyć jego garderobę.

Dostępne w naszym sklepie śliniaki silikonowe to innowacyjne akcesoria do zadań specjalnych. Wykonane zostały z bezpiecznego dla zdrowia maluchów tworzywa, które jest całkowicie wodo- i plamoodporne, a także wytrzymałe na niskie i wysokie temperatury. Śliniaki silikonowe posiadają wygodne zapięcie na szyi, pozwalające na duży zakres regulacji rozmiaru. Dodatkowo wyposażone są w funkcjonalną kieszonkę, do której trafiają resztki jedzenia ? zamiast na kolana dziecka, fotelik lub podłogę.

Śliniaki silikonowe ? praktyczny wybór

Śliniaki wykonane z silikonu spożywczego są elastyczne i odporne na uszkodzenia. Kieszonka jest giętka, ale zachowuje kształt niezależnie od tego, czy maluch właśnie się na niej opiera albo ją naciska ? dzięki temu na grozi jej przypadkowe opróżnienie. Silikon bardzo łatwo utrzymać w czystości. Niektóre modele śliniaków można myć w zmywarce. To w pełni bezpieczne, ekologiczne tworzywo, które posiada wymagane w Europie i USA atesty (EEC i FDA) i nie ma w składzie BPA,  PVC, ftalanów, chloru, kadmu i ołowiu. W związku z tym nie podrażnia skóry ani nie uczula.

Szeroki wybór śliniaków silikonowych ? sklep Ecodziecko

Oferujemy szeroki wybór śliniaków silikonowych najwyższej jakości oraz wiele innych produktów eko dla dzieci i niemowląt. Proponowane przez nas akcesoria pochodzą od renomowanych producentów, dla których bezpieczeństwo najmłodszych jest zawsze na pierwszym miejscu. Atrakcyjne ceny, szybka wysyłka i bogaty asortyment sprawiają, że nasz sklep od dawna cieszy się doskonałymi opiniami wśród rodziców.

pixel